
Перлини Поділля
- 2990 грн
- Дати туру: 07 - 09.04.2023; 12 - 14.05.2023;
- Тривалість: 3 дня / 2 ночі
- Маршрут: Хмельницький - Сутківці - Маліївці - Кам'янець-Подільський - Заліщики - Борщив - Монастирок - Хмельницький
- Транспорт: Поїзд + Автобус
- Тип туру: Збірний
- Програма туру:
Дати туру:
07 - 09.04.2023
12 - 14.05.2023
06.04.2023 або 11.05.2023
16:03 - відправлення із Запоріжжя, поїзд 86.
18:30 - відправлення із Дніпра, поїзд 86.
Квитки на поїзд можна придбати самостійно або замовити через туроператора. Або приєднайтесь до нашого туру вже у Хмельницькому.
1й день - 07.04.2023 або 12.05.2023
07:59 - прибуття в Хмельницький. Зустріч на вокзалі представником туроператора. Посадка в автобус.
Сутківці, оборонна церква Покрови Богородиці
Сутківці – село в Ярмолинському районі Хмельницької області. Знайти село та його визначні пам’ятки досить просто: на трасі Хмельницький – Кам’янець є вказівник «Церква-замок…». Ми побачимо оборонну церкву Покрови Богородиці, яка представляє собою неповторне диво фортифікації, яке не має аналогів в Україні. Церква знаходиться в східній частині села, на кінці мису, що підноситься над заплавою річки Ушиці. Церква датується 1476 роком. Хоча, очевидно, оборонна споруда на цьому місті існувала ще з XIV століття, яка тоді була перебудована на церкву-замок.
На протилежному від церкви-замку пагорбі стоїть залишки вже справжнього замку – другої визначної пам’ятки Сутківців. До будівництва замка на цьому місці існувало городище, укріплене кам’яним оборонним муром. У другій половині XV століття на північний захід від нього було почато будівництво регулярного баштового замку.
Маліївці
Це місце сміливо можна назвати наймальовничішим куточком Поділля. Крім палацу Орловських, з яким по красі, довершеності, витонченості, гармонії не може конкурувати жодна подільська резиденція, в Маліївцях зберігся старовинний парк з двома ставками, фонтанами, стилізованою під замкову вежу водонапірною баштою. Але головна атракція Маліївців – 18-метрова скеля з водоспадом і печерним гротом.
Підлісний Мукарів, костел св. Юзефа Обручника
Поділля, Дунаєвецький район, село менше 1000 мешканців, тотальне бездоріжжя… Але є костел – неперевершений шедевр неоготики. Костел св. Юзефа Обручника будувався протягом 1859-1872 років. Ініціатором будівництва був священик Базилій Шах, а зводили храм на кошти парафіян. Освятив костел у 1886 році єпископ Любовідський. Совєцькі окупанти двічі закривали храм – у 1933 та у 1962 роках. У 1989 році костел повернули римо-католицькій громаді, після чого було проведено його реставрацію. Храм поштукатурили, розписали інтер’єр, реконструювали вівтар і орган та повторно освятили у 1992 році.
Кам'янець-Подільский
Пізній обід (самостійно або за дод.плату).
Послелення в готель. Вільний час.
2й день - 08.04.2023 або 13.05.2023
Сніданок.
Заліщики, оглядовий майданчик
Красень Дністер в’ється змійкою між Буковиною і Тернопіллям, створюючи між ними природній кордон. В одному місці він вигинається майже на 360 градусів, утворюючи трикілометровий меандр, посеред якого лежать Заліщики – колишній польський курорт № 1, а сьогодні – просто райцентр Тернопільської області.
Борщів, краєзнавчий музей
Борщів – районний центр найбагатшого на архітектурні і природні пам’ятки району Тернопілля. Цілком логічно, що майже усі, хто вперше чує про Борщів, асоціює його назву зі традиційним українським першим блюдом. І дійсно, одна з легенд розповідає про те, як мешканці міста в часи татарських набігів втопили татарина в казані з борщем. За часів Київської Русі на місці Борщова існувало давньоруське укріплене городище. А перша писемна згадка про поселення відноситься до 1456 року. Центром української культури в місті став збудований у 1908 році Народний дім – найяскравіша споруда міста, що збереглася до наших днів. В його відкритті приймав участь М.Грушевський, якого було обрано почесним головою товариства «Народний дім».
З 1976 року у приміщенні колишнього Народного дому діє краєзнавчий музей, який з 2003 року має статус обласного і складається з 4 відділів: історико-краєзнавчого, музею Т.Шевченка, картинної галереї та печери-музею «Вертеба» в с. Більче-Золоте. В музеї зберігаються археологічні колекції (зокрема трипільської кераміки), колекція вишитих сорочок, колекція творів українських художників (зокрема роботи Я. Гніздовського і Л. Левицького) та представлено експонати з історії Борщівщини від найдавніших часів, предмети побуту й етнографії.
Монастирок
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі на березі річки Серет. Охоронна табличка розповідає про печерний храм в Монастирку, як давньоруський, заснований ще в IX столітті. Печера, в якій розташований храм, носить назву Язичеська. Непевне, язичники влаштували тут своє поганське капище, де відправляли обряди ще задовго до появи давньоруського монастиря.
Печера Вертеба, музей Трипільської культури
Печера Вертеба унікальна тим, що тут діє єдиний в Україні підземний музей. Присвячений він Трипільській культурі, і не дарма, адже тут знайдені сліди перебування представників цієї культури, що існувала на наших землях понад п’ять тисяч років тому. Її загальна протяжність становить 9 км, температура повітря – 10-11 градусів, вологість 98%. Утворена вона, як і інші печери Поділля, в гіпсах. Екскурсійний маршрут пролягає залами та коридорами печери на відстань 800 метрів.
3й день - 09.04.2023 або 14.05.2023
Сніданок
Кам'янець-Подільский - оглядова екскурсія (пішохідна)
Кам’янець-Подільський – це не просто старий замок – це ще й острів Старого міста, повністю обнесений мурами та баштами. А навколо природна краса – стрімкі вапнякові скелі-стінки, які подекуди сягають 50 метрів у висоту. Каньйон річки Смотрич, яка неймовірно меандрує (звивається) у цій місцевості, а через річку перекинуто пішохідні містки, часто дерев’яні й дуже колоритні. Й усе це найкраще дивитися коли немає на деревах листя, а бур’яни сплять: пізньої осені або ранньої весни. Тоді поглядам туристів відкриваються казкові краєвиди.
Серце Старого міста в Кам’янці – площа Польський ринок з найстарішою в Україні ратушею, вірменською криницею та декількома збереженими кам’яницями. В північно-західному куті площі Польський ринок стоїть комплекс катедрального костелу Петра і Павла – унікального храму, кому немає рівних в Україні. Його унікальність – це поєднання того, що, здавалось би, неможливо поєднати: католицького костелу, турецького (мусульманського мінарету) та Мадонни на ньому. П’ятницька – одна з найбільш колоритних старовинних вуличок Старого міста в Кам’янці. Це – досить коротка вулиця, яка з’єднує два головних майдани міста – Польський ринок і Вірменький ринок.
Стара фортеця Кам'янець-Подільский
Без перебільшення найвідоміший замок України розташований у Кам’янці-Подільському. Це візуальний еталон українських замків – його бачив майже кожен українець, або наживо, або на світлинах в Інтернеті. А той хто бачив лише в Інтернеті, мріє, щоб побачити наживо, тому в Кам’янець-Подільський їдуть сотні тисяч туристів. До складу Кам’янецької фортеці входять одинадцять башт, кожна з яких має свою назву й історію. Так, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, надіслані Папою Римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений український народний герой Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця завглибшки 40 м і діаметром 5 м, видовбана у скелі. У підземеллях Замкового комплексу відкрито експозиції, що відтворюють сторінки його історії.
Музей мініатюр "Замки України"
Музей під відкритим небом, запрошує ознайомитись одразу з усіма найвідомішими архітектурними пам'ятками України. Пориньте в історію, дізнайтесь цікаві факти, таємниці та легенди, які зародились в могутніх стінах замків, а також оцініть роботи київських майстрів, які з неймовірною чіткістю передали найдрібніші деталі.
Час на обід (самостійно або за дод.плату).
Трансфер в Хмельницький на вокзал.
18:15 - відправлення з Хмельницького, поїзд 120. Квитки на поїзд можна придбати самостійно або замовити через туроператора.
10.04.2023 або 15.05.2023
13:16 - прибуття в Дніпро, поїзд 120.
15:52 - прибуття в Запоріжжя, поїзд 120.
- Проживання:
В номері категорії "Стандарт" (15 м.кв.) - ліжко (1,2 або 3), супутникове ТБ, телефон, душова кабіна, рушники, міні-набір парфумерії.
- Вартість:
2990 грн
- У вартість включено:
- проїзд автобусом туристичного класу
- супровід гідом по всій програмі
- проживання (2 ночі)
- харчування (2 сніданки)
- туристичне страхування
- За додаткову плату:
- залізничні квитки (орієнтовна вартість квитків в обидві сторони - плацкарт від 650 грн, купе від 1100 грн)
- додаткове харчування (обіди та вечері)
- вхідні квитки:
Сутківці - пожертва
Маліївці - 70 грн/дор., 35 грн/дит.
Краєзнавчий музей Борщів - 50 грн/дор., 45 грн/дит.
Печера Вертеба - 50 грн/дор., 40 грн/дит.
Стара фортеця - 100 грн/дор., 50 грн/дит.
Музей мініатюр "Замки України" - 90 грн/дор., 45 грн/дит.
- Додаткова інформація:
- Час, зазначений в програмі може змінюватись.
- Туроператор не несе відповідальності за стан доріг та погодні умови.
- Туроператор не несе відповідальності за зміну вартості вхідних квитків.
- Місця в автобусі розподіляються за датою оформлення бронювання.
- Обов'язкове попереднє бронювання місць та передоплата.